niedziela, 29 grudnia 2019

Szczotki do włosów Olivia Garden

Olivia Garden i jej szczotki do włosów (czesania i modelowania) od dawna u mnie goszczą. Lubię je za trwałość i jakość wykonania. Niedawno moje szczotkowe zbiory powiększyły się o dwie pozycje tej marki.


Pierwsza z nich to Olivia Garden iDetangle Fine Hair, czyli szczotka do rozczesywania włosów cienkich i delikatnych. Zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się włosów a funkcja jonizacji je wygładza. Rozczesuje bez szarpania zarówno włosy suche jak i mokre.
Nigdy wcześniej nie miałam szczotki do czesania w tak fantazyjnej formie :D i muszę przyznać, że cieszy ona oko. Jej kształt jest też bardzo praktyczny – czyszczenie szczotki, mycie i schnięcie idą bardzo sprawnie. Zamiast typowych szpilek mamy syntetyczne, cienkie włosy, po 4 sztuki w każdej kępce. Mają one zróżnicowaną długość, dzięki czemu rozczesują włosy na kilku poziomach za jednym przejechaniem.Jak wrażenie z używania?
Szczotka rozczesuje delikatne i cienkie włosy naprawdę super! Bez ciągnięcia, bez szarpania, proces rozczesywania kołtunów po myciu jest prawie niezauważalny. Musiałam się przyzwyczaić do czesania włosów bez czucia tego czesania :).
Jedyne do czego mam zarzut to ostrość włókien – są one cienkie i drapią skórę głowy. Są lekko elastyczne, więc nie jest to absolutnie bolesne, ale jest mocno odczuwalne. Trzeba znaleźć patent na odpowiedni stopień nacisku szczotki.
Samo czesanie jednak – bajka! Często, gdyby nie to, że widzę w lustrze, że czeszę włosy i gdyby nie odczuwalne drapanko skalpu, to nie byłabym pewna czy mam w dłoni szczotkę….. tak gładko i bez oporów wchodzi pomiędzy włosy i je rozplątuje.
Osobom z włosami cienkimi bardzo ją polecam.Druga pozycja to Olivia Garden NANO SHAPER 40mm,  szczotka do modelowania włosów z powłoką ceramiczną i funkcją jonizacji. Jest też antystatyczna, więc zapobiega elektryzowaniu się włosów.
Jest ona o tyle inna od moich pozostałych szczotek do modelowania, że ma kwadratowy kształt. Jak wiadomo włosy modelujemy kręcąc szczotką, więc kształt ten absolutnie nie powoduje, że włosy układamy w kwadratowe fale :D. Szczotka dobrze leży w dłoni, ma gumowatą powłokę na uchwycie, więc nie wyślizguje się z mokrej ręki i pewnie w niej leży.

Włosy dobrze trzymają się szczotki – ani za mocno (więc możemy swobodnie je modelować) ani za słabo (więc nie uciekają z niej nadmiernie). Konstrukcja szczotki zapewnia szybkie suszenie i efektywne układanie włosów. Z doświadczenia wiem, że szczotki tej marki są bardzo trwałe – z tej samej serii, tylko o standardowym kształcie, mam inna szczotkę i służy mi ona wiernie i dzielnie od wieeeeelu lat! I nadal wygląda praktycznie jak nowa. Zakup na lata!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz