sobota, 12 stycznia 2019

Świece do aromaterapii od EcoLife

Długie, jesienne i zimowe wieczory stanowią idealną parę ze świecami. Lubię świece, ale świece zapachowe to dla mnie wyzwanie. Sztuczne, chemiczne zapachy odpadają. Naturalne, ale zbyt intensywnie pachnące, za mocno nasączone olejkami, również nie zdają u mnie egzaminu. Po prostu szybko zaczyna boleć mnie głowa i zaczynają mnie dusić. Lubię kiedy świeca odświeża powietrze w domu a nie robi wiszącą, ciężką i przytłaczającą aurę.

Po ilości kupionych na Ekozuzu świec Eco Life zgadnijcie, czy spełniają moje wymagania…..Od producenta:

Eco Life Candles zaprasza do świata aromatycznych, naturalnych świec sojowych oraz naturalnych sojowych świec do masażu produkowanych z pasją ręcznie w Polsce.
Eco Life Candles seria Aromaterapia to świece wykonane z nietoksycznego, naturalnego wosku sojowego, który topiąc się, uwalnia naturalne olejki eteryczne.
Szkodliwe toksyny takie jak toluen czy benzen uwalniane podczas palenia świec parafinowych (parafina to pochodna ropy naftowej) działają drażniąco i kancerogennie na układ oddechowy, dlatego palenie takich świec, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach jest dla nas bardzo niezdrowe. Wosk sojowy nie wytwarza szkodliwych toksyn, stanowi bezpieczną dla zdrowia alternatywę świec parafinowych.
Wosk sojowy dzięki niższej temperaturze topnienia zapewnia dłuższe spalanie się świecy, która nie kopci się, a rozpuszczony wosk nie parzy i łatwo go usunąć za pomocą wody i mydła. Zastosowany w świecach knot wykonany jest z czystej bawełny, nieimpregnowany. Świeca w praktycznym zamykanym słoiczku, który po zużyciu może posłużyć jako pojemnik na drobiazgi.
Nasze świece pomogą nie tylko zapewnić wyjątkowy, przytulny klimat w Państwa domu ale również mogą stanowić idealny – zdrowy prezent dla najbliższych.

Instrukcja: Pierwsze palenie świecy powinno trwać tak długo, aż stopiony wosk pokryje całą powierzchnię świecy (około 2-3h). Zapobiegnie to wytworzeniu się nieestetycznego leja. Knot należy przycinać przed każdym paleniem świecy, aby nie był dłuższy niż 2-3mm. Przyczyni się to do równomiernego i dłuższego spalania się.

Środki bezpieczeństwa: Nie pozostawiaj palącej się świecy bez nadzoru. Stawiaj świecę na stabilnym, odpornym na ciepło podłożu. Nie zostawiaj świecy blisko materiałów łatwopalnych, chroń przed dziećmi, nie zakręcaj palącej się świecy.

Dane techniczne:
Czas palenia: do 50 h
Waga: 450g (250ml)
Cena: 39,50 zł
Opakowanie: karton z wypełnieniem
Skład: naturalny wosk sojowy, olejki eteryczne, knot bawełniany.
Parametry: wysokość: 7,5cm, średnica: 8,7cm
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Spacer po lesie
100% Naturalna świeca sojowa
Seria świec Aromaterapia:
"Spacer po lesie" mieszanka olejków eterycznych: sosna, lawenda, cedr
Właściwości: Uspokaja , łagodzi bóle, łagodzi infekcje dróg oddechowych.

Relax
100% Naturalna świeca sojowa
Seria świec Aromaterapia:
"Relax" mieszanka olejków eterycznych: cytrynowy, geraniowy
Właściwości: Relaksuje, usuwa zmęczenie, rozjaśnia umysł i mobilizuje do intensywnego myśleniaNiestety nie wszystkie były dla mnie. Pierwsza, jaka do mnie przyszła, tak mi się spodobała, że dokupiłam jeszcze jedną dla siebie a resztę na prezenty świąteczne :D
Sobie zostawiłam dwie, relax i spacer po lesie. Pozostałe ze zdjęć znalazły nowe, dobre domy.

Czas świąteczny spędziliśmy w towarzystwie zapachu spacer po lesie.
Świeca pali się ładnie, knot jest dobrze dobrany do ilości wosku. Początkową godzinkę świeca była prawie bezzapachowa, dopiero po upływie tego czasu zaczęła rozsiewać delikatny, subtelny zapach leśnego runa. Mech, pnie drzew, żywica, zielone igły. Nie jest to zapach walący po nosie od wejścia do domu, jest to zapach robiący wspaniałe tło a nie grający pierwsze skrzypce. Tak jakbyśmy mieszkali na skraju lasu i zostawili niedomknięte okno w którymś pokoju…
Relax pachnie dokładnie czym, co jest w opisie świecy. Mieszanka cytrusów i ziołowego geranium. Zapach faktycznie sprzyja relaksowi, odpręża, wycisza. Tak jak w przypadku spaceru po lesie woń jest delikatna i nie przytłacza.

Dla tych, którzy lubią, aby cały blok lub osiedle wiedziały co obecnie palą w domu – to nie będzie dobry wybór. Świece polecam tym, którzy cenią naturalność zapachu i jego subtelność. Którzy, tak jak ja, lubią, by świeca była jednym z elementów otaczających nas zapachów a nie zabijała wszystko poza sobą.
Mi świece Eco Life bardzo odpowiadają. Nie powodują bólu głowy, nie czuję ich w gardle, nie duszą i nie przytłaczają. Mogą palić się cały wieczór i nie gryzą w oczy oparami :DPrzyjaciółki, które obdarowałam świecami do masażu są bardzo zadowolone! Chwalą konsystencję i zapach wytopionego oleju. Podoba im się masaż wykonany przy ich użyciu i silne odżywienie skóry jakie dzięki niemu uzyskują. Najpierw długa kąpiel w wannie, w towarzystwie zapalonej świecy do masażu, a potem masaż wytopionym olejkiem! Chwalą sobie, chwalą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz