środa, 6 grudnia 2017

Jak zostać czarownicą!

Dzisiaj pokażę Wam książkę, która niedawno u mnie zagościła. Jest to książka o naturalnych kosmetykach, które można wykonać samemu, w domowym zaciszu. Czyli bardzo w moim guście :D.

A jeśli będziecie dzielni i dotrwacie do końca posta czeka na Was mikołajkowa niespodzianka!


Od Autora:
Poradnik, który trzymasz w dłoniach, jest zbiorem przepisów ułożonych według swojego przeznaczenia i oznaczonych odpowiednim stopniem trudności. Wędrując szlakiem wyznaczonym przez magiczne zaklęcia dowiesz się, jak krok po kroku przygotować własne perfumy, toniki, mgiełki, maseczki, mydła, peelingi, mieszaniny olejowe i wiele innych. Jestem absolutnie pewna, że każda z Was znajdzie w nim coś dla siebie.

Większość składników magicznych receptur znajdziesz w swojej kuchni, spiżarni i ogrodzie. Nieco rzadsze ingrediencje możesz nabyć w aptekach, sklepach zielarskich lub Internecie.
A teraz... do dzieła!
Daj się porwać w magiczną podróż do świata pełnego kolorów, zapachów i naturalnego piękna, z domku na kurzej stopce, wprost do luksusowego spa.
Abrakadabra!

cena 30 zł, 272 strony
Książka ma fajną szatę graficzną, trochę wiedźmowatą, ale nie przerażającą :D. Przepisy na kosmetyki hand made poprzedzają podstawowe informacje na temat pielęgnacji naturalnej – poczytacie o składnikach naturalnych, ich przeznaczeniu i działaniu. Ale nie tylko, w książce znajdziecie też ciekawe informacje na temat kilku, najczęściej spotykanych, składników chemicznych. Nie są one tępione tylko dlatego, że są nienaturalne, obiektywne ujęcie ich działania niezwykle mi odpowiada.W książce znajdziemy przydatne porady na temat przygotowania się do tworzenia własnych kosmetyków, zasady ich sporządzania, potrzebne akcesoria, poznamy podstawowe surowce kosmetyczne i ich działanie. A na deser oczywiście receptury i szczegółowy opis każdego stadium przygotowania kosmetyku! Otrzymujemy gotowe i sprawdzone przepisy wraz z instrukcją wykonania. Idealny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności i odkrycie nowego talentu :). Własnoręcznie wykonane kosmetyki są świetnym prezentem, a święta tuż, tuż...
Receptury oznaczono stopniem trudności - mamy przepisy o poziomie magii łatwym, średnim i trudnym. Z książką wyczarujemy kremy, maseczki, toniki, serum do twarzy. Upichcimy sole, musujące kule do kąpieli a nawet balsam na brodę czy wosk do stylizacji wąsów! Każdy znajdzie coś dla siebie.
Receptury naprawdę nie są skomplikowane. Moim zdaniem poradzi sobie każdy. Proponowane przez Autorkę przepisy można wykonać dokładnie według podanych przepisów lub wzorować się na nich dodając do nich coś od siebie, lekko modyfikując, dzięki czemu mamy szanse stworzyć coś niepowtarzalnego.

Moim zdaniem jest to takie kompendium podstawowej wiedzy o kosmetykach naturalnych DIY, napisane prosto i w przystępny sposób.

Polecam nie tylko początkującym naturalistkom :D, ale również tym bardziej doświadczonym. Dla pierwszych będzie to świetny poradnik, dla drugich ciekawa, przyjemna lektura a może także impuls do spróbowania swoich sił nie tylko w czytaniu listy inci, ale też do robienia własnych kosmetyków.A teraz obiecana niespodzianka :)

Ponieważ dzisiaj mamy Mikołajki, wraz z wydawnictwem Dlaczemu przygotowaliśmy dla Was konkurs, w których do wygrania są 3 książki „Mydło i mazidło czyli jak zostać czarownicą” podpisane przez autorkę.

Zasady konkursu:
1. Konkurs przeznaczony jest dla obserwatorów bloga.
2. Aby wziąć w nim udział należy napisać czy i jak prowadzisz zapiski kosmetyczne?
Robisz notatki na tematy kosmetyczne? Robisz wish listy kosmetyczne, spisujesz szkodliwe składniki lub plany pielęgnacji? A może tworzysz własne kosmetyki i notujesz ich receptury? Czy preferujesz zapiski komputerowe, czy masz swój specjalny notatnik/zeszyt papierowy? A może w ogóle nie robisz tego rodzaju zapisków?
3. Na odpowiedzi czekam do 15 grudnia 2017, ogłoszenie wyników w ciągu 2-3 dni.
4. Fundatorem nagród jest wydawnictwo Dlaczemu, wysyłka będzie realizowana bezpośrednio z Wydawnictwa na terenie kraju.
5. Miło nam będzie jeśli polubicie FB Dlaczemu oraz profil co_kreci_anule na instagramie.


Zapraszam do zabawy i czekam na Wasze odpowiedzi :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza