sobota, 10 grudnia 2016

Relaksujący spray do pomieszczeń i s.o.s. stress roller od Puressentiel

Dzięki uprzejmości Pani Igi z firmy Sofralux stosuję od jakiegoś czasu aromaterapeutyczne produkty marki Puressentiel z serii relaks i sen.
Ostatnie kłopoty spowodowały, że miałam trudności z zaśnięciem. Miałam też mocno przerywany sen - budziłam się wielokrotnie w trakcie nocy i zdarzało się, że nie mogłam ponownie zasnąć nawet przez parę godzin. Po otrzymaniu maila od Pani Igi przejrzałam ofertę Puressentiel i pomyślałam, że być może aromaterapia jest w stanie pomóc lub chociażby złagodzić ten stan. Postanowiłam spróbować :).
Dzisiaj podzielę się z Wami swoimi doświadczeniami ze stosowania relaksującego sprayu do pomieszczeń oraz s.o.s. stress rolleru z 12 olejkami eterycznymi.


Od producenta:
Relaksujący spray do pomieszczeń.
NATURALNA ALTERNATYWA, czyli 12 olejków eterycznych skutecznych na:
  • zmniejszenie uczucia niepokoju: pomarańcza, lawenda, majeranek ogrodowy, cyprys, werbena, palmarosa, petit grain bigarade, neroli 
  • ułatwienie zasypiania: rumianek, pomarańcza, mandarynka
  • wspomaganie głębokiego snu: lawenda, rumianek, sandał
  • wspomaganie snu poprzez działanie regeneracyjne: lawenda, drewno różane 
BADANIE SNU PRZEPROWADZONE PRZEZ PURESSENTIEL 
Koordynator badania, profesor Damien Leger, lekarz Szpitali Paryskich, Koordynator Centrum Snu i Koncentracji w Paryżu. Badania subiektywne, prowadzone przez 4 tygodnie na 50 osobach cierpiących na zbyt płytki sen od ponad 3 miesięcy. Relaksujący Spray do Pomieszczeń Puressentiel został rozpylony w 4 kątach pokoju w chwili zasypiania, oraz na chusteczkę położoną na poduszce. 

ZNACZĄCE WYNIKI W 5 USTALONYCH KRYTERIACH: 
• Długość snu: + 21minut 
• Uczucie świeżości po przebudzeniu: +18,1% 
• Jakość snu w skali Spiegela: +8,3% * 
• Przypływ energii po przebudzeniu: +15,8% 
• Jakość przespanej nocy: +12,5% 
*Skala Spiegela ocenia wyniki dla następujących 6 kryteriów: Długość zasypiania, Jakość snu, Czas trwania snu, Budzenie się w ciągu nocy, ilość snów i Stan po przebudzeniu. 

Tolerancja produktu i akceptowalność zostały ocenione jako doskonałe. To badanie stanowiło przedmiot publikacji w przeglądzie Medycyny Snu, grudzień 2013. 

UZUPEŁNIAJĄCE WYNIKI BADANIA: 
Szybkie i trwałe rezultaty: 
• U 85,7% pacjentów nastąpiła trwała poprawa jakości snu po 3 tygodniach stosowania sprayu. 
• Dla 76,2% pacjentów, czas stosowania sprayu – 3 tygodnie- okazał się wystarczającym okresem. Brak nawrotu objawów: 
• 66,6% pacjentów nie odnotowało, po zaprzestaniu stosowania sprayu, nawrotu lub ponownego pogorszenia się jakości snu. 
Brak syndromu odstawienia czy nawrotu objawów: 
• 95,3% nie odnotowało żadnego symptomu po zaprzestaniu używania sprayu ( niepokój, palpitacje…) 90% pacjentów wyraziło chęć ponownego stosowania Relaksującego Sprayu do Pomieszczeń Puressentiel 
Podsumowując, eksperci twierdzą, iż „ wydaje się możliwym zaproponowanie Relaksującego Sprayu do Pomieszczeń Puressentiel w umiarkowanych przypadku zaburzeń snu(…), aby uniknąć zbyt częstego stosowania leków nasennych odradzanych w rekomendacjach”.

Produkt opracowany na bazie aromaterapii.
Olejki eteryczne EOBBD (klasyfikowane botanicznie i biochemicznie). Aktywne składniki w 100% pochodzenia naturalnego. Produkt nie zawiera barwników, konserwantów ani syntetycznych składników zapachowych.

12 olejków eterycznych: drzewo różane, rumian rzymski, cyprys, lawenda, mandarynka, majeranek, neroli, pomarańcza, palmaroza, liść drzewa pomarańczy, drewno sandałowe, werbena, Posiadają właściwości odprężające i uspokajające, w naturalny sposób wspomagających wypoczynek, relaks i sen.

Sposób użycia:
Spray przeznaczony do rozpylania w powietrzu. Spryskaj 4 kąty sypialni lub chusteczkę umieszczoną na nocnym stoliku.

Relaksujący spray do pomieszczeń z 12 olejkami eterycznymi ma pojemność 75 ml (79,90 zł) lub 150ml (139,90 zł). Jest dostępny w super-pharmie i niektórych aptekach.Spray rozpyla mgiełkę. Zazwyczaj stosuję 2-3 psiki na całą sypialnię, rozpylając go w powietrzu bądź w nogach pościeli. Ciężko wypowiedzieć mi się co do wydajności, bo nie ma możliwości kontrolowania ubytku produktu. Na podstawie ilości rozpylanego płynu w jednej dawce szacuję okres ok. 3-4 miesięcy (ale mogę się mylić).
Zapach jest niezwykle udany. W pierwszej chwili na zdecydowane prowadzenie wysuwa się przepiękna lawenda i obierana pomarańcza (wiecie - taka woń soczystego miąższu i rozrywanej skórki). Po chwili wyczuwam też mandarynki, las nocą, drewno różane, zioła. Niezwykle świeża i jednocześnie spokojna, wyważona kompozycja, bardzo elegancka. I przyznam szczerze, że naprawdę ma na mnie odprężający wpływ. Zapach sprayu sprawia, że mój umysł się wycisza, zamiast kłębiących się przemyśleń na temat mijającego dnia, pojawiają się przyjemne obrazy wywołane opisanym wyżej zapachem. Zasypianie w tak wonnej atmosferze bardzo mi odpowiada i okazało się łatwiejsze.
Przyznam, że obawiałam się zasypiania w napachnionej sypialni :). Nigdy tego nie robiłam, nie lubię używać w sypialni świec czy innych substancji zapachowych. Pierwsze użycie sprayu było dla mnie pewnego rodzaju wyzwaniem i wkraczaniem na nieznany grunt. Okazało się to jednak niezwykle przyjemne i stało się moim wieczornym rytuałem. Zapach nie jest w żadnym stopniu uciążliwy, przytłaczający czy odurzający. Jest delikatnie i przyjemnie otulający i relaksujący.
Arika też nie ma nic przeciwko sprayowi :) i jego zapach w żaden sposób nie zniechęca jej przed włażeniem nam do łózka nawet wtedy, gdy spryskam rogi kołdry. Owszem, obwąchuje kołdrę dokładnie. A potem się kręci, wierci i układa na niej :). Albo pod nią... W końcu Arika to nie mól - lawenda jej nie odstrasza!


Od producenta:
PURESSENTIEL SOS STRESS ROLLER Z 12 OLEJKAMI ETERYCZNYMI Roller, 5 ml cena 39,90 zł, dostępność super-pharma i niektóre apteki.
Połączenie niesamowitych właściwości „ antydepresyjnych i redukujących niepokój” olejków eterycznych. 2 drogi działania: poprzez zmysł węchu oraz przez skórę. Pomaga przy: 
• redukcji stanów lękowych 
• uspokojeniu umysłu przy zbyt silnych stanach emocjonalnych 
Właściwości olejków eterycznych zastosowanych w Rollerze SOS zostały wykazane w licznych badaniach, na przykład: 
- Zmniejszenie niepokoju (ojelek eteryczny ze słodkiej pomarańczy: Lehrner i inni 2004, 2005; Jafahrzcadeh i inni 2013, Olejek Eteryczny z lawendy wąskolistnej Lehrner i inni 2005; Kritsidima i inni 2012; przypisywana lepszej jakości snu w połączeniu z olejkiem eterycznym z neroli, lawendy i rumianu rzymskiego: Cho i inni 2013 
- Redukcja stresu (olejek eteryczny z lawendy wąskolistnej: Toda i inni 2008; Sioh i inni 2011, Chen i inni 2013. 
- Uczucie odprężenia i spokoju: (olejek eteryczny z ylang-ylang: Hongratanaworakit i inni 2006. 
- Wzrost uczucia spokoju (olejek eteryczny z ylang- ylang : Moss i inni 2008; olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy: Lehrner i inni 2000) 
- Lepszy nastrój (olejek eteryczny z lawendy wąskolistnej; Diego i inni 1998, olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy: Lehrner i inni 2000) 

Sposób użycia: dorośli i dzieci powyżej 7 roku życia. 
Stres: stosować na wewnętrzną stronę nadgarstków, na skronie, oraz na boki szyi, za każdym razem, kiedy dopada nas stres. Potrzeć nadgarstki jeden o drugi, a następnie wziąć 10 głębokich wdechów, rozluźniając mięśnie. 
Przygotowanie do snu: w przypadku bezsenności, stosować przed pójściem spać.

Skład: caprylic/capric triglglyceride, isoamyl cocoate, alcohol, lavandula angustifolia oil, limonene, citrus aurantium dilcis (orange) peel oil, linalool, cananga odorata flower oil, vetiveria zizanoides root oil, citrus aurantium amara leaf/twig oil, mentha pulegium oil, aqua, lavandula hybrida grosso herb oil, origanum majorana flower oil, salvia sclarea flower oil, citrus aurantium amara flower oil, anthemis nobilis flower oil, tocopherol, amyris balsamifera bark oil, helianthus annuus seed oil, benzyl benzoate, geraniol, benzyl salicylate, farnesol, isoeugenol, eugenol, benzyl alcohol, citronellol, citral, coumarin.Śliczna, mała i smukła buteleczka z granatowego, matowego szkła, zakończona metalową kulką. Na jedno użycie wystarczy odrobinka, bowiem roller jest silnie skoncentrowany.
Roller ma bardziej leśny zapach niż spray. Czuję w nim drewno, korę, mech, potem lawendę, gorycz neroli i bardzo lekką słodycz gdzieś w dalekim tle. Ogólnie jest to zapach wytrawny, leśny, bardzo w moim guście. Podoba mi się do tego stopnia, że bardzo często używam go w weekendy na dzień, zamiast perfum. Perfumuję się nim też na noc, po kąpieli, ale w przeciwieństwie do Marilyn Monroe zakładam oprócz zapachu również koszulkę nocną :D. Podoba mi się jak zapach się rozwija i ewoluuje w ciągu dnia i nocy. W zależności od upływu czasu po jego aplikacji wyczuwam inne nuty zapachowe, tak jakby poszczególne olejki zamieniały się rolami i ustępowały sobie miejsca. Na szczęście wytrawna, leśna nuta zawsze dominuje.
Ciężko ocenić mi wpływ rollera na obniżenie poziomu stresu. To trudny temat i nie czuję się na siłach wypowiadać się w tak specjalistycznych zagadnieniach. Na pewno jednak zapach, który mi towarzyszy w trakcie jego stosowania, sprzyja odprężeniu i poprawia mi nastrój. I w końcu o to chyba chodziło.
Roller pięknie współgra ze sprayem i mam wrażenie, że stosowane łącznie dają lepsze efekty.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Poznanie marki Puressentiel uważam za jedno z najciekawszych doświadczeń mijającego roku. Dostarczają mi fantastycznych doznań zapachowych, umilają wieczory i noce. Sprawiają, że sen przychodzi łatwiej.

Niedługo napiszę Wam o olejku do ciała tej marki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz