czwartek, 17 października 2019

Weronika jest po udanej operacji pnia mózgu, jednak za parę dni czeka ją kolejna....

Kochani,
W poniedziałek 14 października, Weronika stoczyła wielogodzinną, potwornie niebezpieczną walkę na pierwszej linii frontu, z nieprzewidywalnym i śmiertelnie groźnym przeciwnikiem. Po raz kolejny świat stanął w miejscu a czas zatrzymał się na kilka, niewyobrażalnie długich godzin...

Operacja okazała się ogromnym sukcesem! W niespełna dobę po operacji pnia mózgu, Weronika już była w stanie duuuuuużo lepszym niż po miesięcznej rehabilitacji po 3 poprzednich, mniej skomplikowanych operacjach w PL!!!


Wciąż nie możemy w to wszystko uwierzyć!

I choć Weronika jest wykończona po niedawnym, udanym, ale bardzo, bardzo ciężkim zabiegu, musi już szykować się do kolejnej bitwy...

Naczyniak zlokalizowany w prawej półkuli mózgu zaniepokoił Profesora na tyle, że zaleca jego natychmiastowe usunięcie, już w przyszłym tygodniu. Naczyniak ten był już dwukrotnie operowany w PL (w 2011 i 2014), jednak nie został wycięty prawidłowo i stale się odnawia - teraz zaczął znowu rozrabiać i ponownie jest wielkim zagrożeniem.
Jeśli więc mamy do wyboru zoperowanie go od razu tu i teraz, w klinice w Hannoverze, gdzie cuda robią od ręki, lub za kilka miesięcy w Polsce (gdzie mierzyli się z nim już dwukrotnie ...), to decyzja jest oczywista i może być tylko jedna - Weronika będzie miała za parę dni kolejną operację mózgu w Hannover!

Kolejny, tak poważny zabieg, wiąże się jednak ze znacznym wzrostem kosztów. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jeszcze jaka będzie cena drugiej operacji, czekamy na kosztorys z Kliniki (poprzednia operacja, która odbyła się 14 października, kosztowała 70 tys. Euro, około 315 tys. zł). 
Ponieważ jednak czasu mamy bardzo mało, w oczekiwaniu na wycenę uruchamiamy ponownie zbiórkę, raz jeszcze prosząc Was, ludzi o pięknych sercach, o pomoc dla naszej Córki Weroniki.
Jak tylko otrzymamy kosztorys kwota zbiórki zostanie zaktualizowana - na razie opiewa ona na kwotę tylko pierwszej operacji, dlatego na suwaczku widoczne jest ponad 100%. Jednak kwota stanowiąca te 100% zostało już wydatkowana, Fundacja przekazała je na konto Kliniki jako zaliczkę za wcześniejszą operację. Zatem środki na operację, która czeka Weronikę w przyszłym tygodniu, to tylko ta nadwyżka nad 100%.Wiemy, że daliście z siebie wszystko podczas zbiórki na pierwszą operację, która tak wspaniale się udała! Podarowaliście Weronice życie, za co na zawsze pozostaniecie w naszych sercach.
Jednak życie jest bardzo kruche.... dlatego ponownie, w tak krótkim czasie, prosimy Was o pomoc w jego ratowaniu.

Link do zbiórki na operację:

Link do grupy FB - są na niej prowadzone są licytację różnych wspaniałości, a dochód z nich bezpośrednio zasila zbiórkę:
https://www.facebook.com/groups/1558945607575609/

Na grupie FB umieszczam też bieżące informacje o stanie Weroniki i leczeniu w Hannover.

Ściskam Was mocno i dziękuję, że jesteście z nami w tych ciężkich dniach.

Ps.
Kolejna, piąta już operacja mózgu Weroniki, odbędzie się 22 października, zaledwie 8 dni po poprzedniej....
Nadal nie znamy jej kosztu, ale jaki by on nie był to operacja w klinice w Hannover jest najlepszym z możliwych wyborów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza