czwartek, 29 sierpnia 2019

Pomóż mojej Córce wygrać walkę o życie

Dzisiejszy wpis będzie inny niż zwykle.
Dzisiejszy wpis będzie prośbą o pomoc w uratowaniu życia mojej Córki.


Zbiórka na rzecz Weroniki na portalu Siepomaga

Weronika jest najfajniejszą babką jaką znam. I nie piszę tak dlatego, że jest moją Córką :D tylko dlatego, że taka jest prawda :D
Obecnie ma 24 lata i już od 8 lat zmaga się z mnogimi naczyniakami jamistymi mózgu. Przeszła szereg wylewów wewnątrzmózgowych, a konsekwencjami tych najpoważniejszych były 3, bardzo ciężkie operacje mózgu - w roku 2011, 2014 i 2016. Po każdej z operacji na nowo uczyła się podstawowych funkcji życiowych i walczyła z porażeniem lewej strony ciała.

Naukę w liceum Weronika rozpoczęła hucznie, bo na stole operacyjnym - 1 września 2011 była po raz pierwszy operowana. Dzięki swojemu ogromnemu samozaparciu, zawziętości i wytrwałości oraz pomocy wspaniałej kadry nauczycielskiej, skończyła liceum i zdała maturę razem z rówieśnikami. Zrobiła to na przekór neurologicznym następstwom operacji, na przekór porażeniu lewej ręki (Weronika jest leworęczna) i na złość poważnym problemom z pamięcią, jakie pojawiły się po operacji.

Zaraz po zdanej maturze ponownie trafiła na stół operacyjny. Informacja o tym, że dostała się na swoje wymarzone studia na kierunku psychologii, była pierwszą jaką jej przekazaliśmy po wybudzeniu z drugiej operacji.
W trakcie studiów przeszłą trzecią, ostatnią operację. Pomimo tego nie zrezygnowała z nauki i nie ma nawet takiego zamiaru.
Ukończenie studiów na kierunku psychologii i zrobienie specjalizacji z neuropsychologii to jej wielkie marzenie. Dlaczego? Bo swoją przyszłość chce poświęcić pomaganiu takim osobom jak ona sama. Ludziom, którzy w wyniku problemów neurologicznych muszą uczyć się żyć na nowo. Chce prowadzić ich trudną i krętą drogą do odzyskania całości, lub chociaż części ich wcześniejszej sprawności neurologicznej. Chce pomagać ludziom, którzy muszą nauczyć się żyć ze swoimi ograniczeniami i pomimo nich.

Obecnie Weronika ma bardzo duże zmiany w pniu mózgu (duży naczyniak i dodatkowo krwiak), których operowanie przekracza nasze krajowe możliwości. Ratunkiem dla niej jest operacja w Hannover, w International Neuroscience Institute - szanse na usunięcie naczyniaka i krwiaka z pnia mózgu bez pogorszenia jej obecnego stanu potwierdził Profesor na konsultacji, która odbyła się w sierpniu w tejże Klinice.

Aby została przyjęta do szpitala wymagana jest zaliczka w wysokości 70 tys. Euro, czyli ponad 300 tys PLN.
W tym miejscu zwracam się do Was z prośbą o pomoc w uzbieraniu wymaganej zaliczki na operację. Proszę Was o pomoc w uratowaniu życia mojej Córce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz