piątek, 24 lipca 2020

Cztery Szpaki - mydło Słona Lawenda

Zapraszam na recenzję naturalnego mydła w kostce Słona Lawenda marki Cztery Szpaki. Kto lubi naturalne mydła i lawendę z pewnością powinien się nim zainteresować :)


Od producenta:
Mydło Słona lawenda z solą himalajską Cztery Szpaki
Waga 110 g, cena 19 zł

Jeśli mielibyśmy skupić się na aspekcie użytkowym kostki, to z pewnością zwrócilibyśmy uwagę na to, że dodany do mydła naturalny olejek eteryczny lawendowy jest znany i ceniony za niesamowity i unikalny zapach.

Działanie:
- działanie antyseptyczne,
- działanie łagodzące ból,
- rozluźnianie napięcia nerwowego,
- oczyszczanie skóry,
- pobudzanie krążenia krwi,
- leczenie problemów z oddychaniem,
- działanie usypiające i uspokajające.
Pomaga w łagodzeniu migrenowych bólów głowy, lęków, depresji, napięcia nerwowego i stresu emocjonalnego.

Olejek lawendowy jest kluczowym, acz nie jedynym składnikiem Słonej Lawendy. Szczególną uwagę należy zwrócić na niebieską glinkę francuską, która ma wyjątkowo delikatną konsystencję. Dzięki temu używanie mydła jest jeszcze przyjemniejsze, nasuwa skojarzenie z jedwabiem. Przyjemne obcowanie to jedno, a cechy użytkowe to drugie. Niebieska glinka francuska działa na skórę dotleniająco, skutecznie ją odświeża i nadaje jej sprężystości oraz rozjaśnia. Bogata w sole mineralne i mikroelementy, przede wszystkim: krzemionki, fosforan żelaza, wapnia, magnezu, potasu. Nadaje się do pielęgnacji wszystkich rodzajów cer, a szczególnie delikatnych, wrażliwych, suchych i dojrzałych.

Kolejny składnik wart odnotowania to sól himalajska. Eliminuje toksyny z organizmu i przywraca równowagę elektrolitową. Ma właściwości przeciwzapalne, łagodzi wysypki skórne i łuszczycę. Posiada wiele cennych pierwiastków śladowych.

Skład: sodium cocoate, sodium shea butterate, sodium sodium canolate, sodium olivate, sodium ricinoleate, blue kaolin clay, sodium chloride, lavandula angustofolia (lavender) oilKostka ma szaro-błękitny kolor i warstwę grubej soli na górze, co wygląda przepięknie :)
Pachnie lawendą, mydłem i morską bryzą (to skojarzenie to zapewne zasługa lekkiej i świeżej woni soli).
Kostka pięknie się pieni, piana jest zwarta, ale bardzo miękka. Ładnie trzyma kształt i nie ma tendencji do ciapania się ani ślimaczenia.
Bardzo lubię mydła z dodatkiem glinek - słona lawenda zawiera glinkę niebieską, którą chętnie włączam do pielęgnacji.
Mydełko dokładnie myje, oczyszcza i odświeża. Nie powoduje uczucia wysuszenia ani ściągnięcia skóry. Używam go do twarzy, higieny intymnej i reszty ciała. Nadaje się także do golenia. Jednym słowem mydło wielozadaniowe :), które na każdym polu sprawuje się świetnie. Jest delikatne i skuteczne, a do tego niezwykle przyjemne w stosowaniu.Naturalne mydła w kostkach to moja wielka miłość! Zachwycają mnie niezmiennie od kilkunastu lat i wciąż cieszę się jak dziecko poznając kolejne :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza